Millal? 11.-16. juuli 2021
Kus?  Ulge Puhkeala Võrtsjärve kaldal
Kellele? Noored vanuses 13-17


Suvises Ulge puhkealal, ümbritsetud metsast ja loomest, toimub esmakordselt 11.-16.juuli kunstilaager, kuhu on oodatud noored vanuses 13-17 eluaastat.

Laagris tegeleme loominguliste blokkide avamisega läbi erinevate kunstitehnikate, sealhulgas keskkonnakunsti, skulptuuri, kollaaži tehnikat, koomiksite, kleepsude ja maskide meisterdamisega.  Seda kõike õpime läbi looduskeskkonna võtme.

Iga hommik algab kehalise virgutusega, mis on soojenduseks loometööle. Lisaks kunstitöötubadele on noortel võimalus panna ennast proovile Ulge seiklusrajal ning värskendada oma vaimu nii saunatades kui suplusega Võrtsjärves. Öine tähevaatlus ja palju muud põnevat saab juhtuma sel kaunil kesksuve nädala jooksul.

Laagrilised majutuvad Vanapagana saarel, Nomaadide külas uhketes glämpingu telkides.

Laagri juhendajateks on Maari Soekov, Stina Leek, Ingmar Järve ja Silver Rannak.

Kohtume juba laagris!

  Maari Soekov on Lõuna-Eestis tegutsev kunstnik, kes tegutseb põhiliselt vabakutselise maalikunstniku, illustraatori ning dekoraatorina. Kunstnikuameti kõrval huvitub ta looduses liikumisest, tantsust, luulest, roheaktivismist. Maari põhiline loomeimpulss tuleb vaibumatust huvist kõigi maailma asjade vastu, eriti huvitavad teda botaanika ja zooloogia, maailma kultuuride uurimine, psühholoogia ja müstitsism. Maari jaoks on kunstis oluline tekitada inimese sisemaailma peegeldustele väljund läbi loomingulise tegevuse. Loov inimene on õnnelik inimene.

https://www.instagram.com/maarisoe/
https://www.facebook.com/MSoekovIllustration
https://www.maarisoekov.ee/

Stina Leek on vabakutseline kunstnik, ajuokse kunstirühmituse eestvedaja, kultuurikorraldaja, üks ÄSS tänavamoe brändi algatajatest, tänavakunstnik, õpetab Pallase meediadisaini osakonnas erialast joonistamist, korraldab Kivis näituseid ka väljaspool ajuokse tegevust ning organiseerib maaaluse kunstiringi nime all kunstnike kohtumisõhtuid. Kõik, millega ta tegeleb, on seotud loominguga või teiste loominguliste inimeste toetamisega.

https://www.instagram.com/stina.leek/
https://ajuokse.ee/
Ingmar Järve on Tartus tegutsev vabakutseline disainer, illustraator, animaator ja kunstnik. Hobikorras on Ingmar ka tänavakunstnik, ekstreemspordi harrastaja, jalgrataste entusiast ja teeb katsetusi muusikavaldkonnas. Inspiratsiooni leiab ta sealt, kuhu teda tema uudishimu juhatab, uute oskuste õppimine ja omandatu omavaheline miksimine millegiks uueks.
Silver Rannak, kunstniku nimega Condrad, on vabakutseline skulptor/3D-graafik. Õpetab Tartu Lastekunstikoolis vormi ja sissejuhatavalt Kõrgemas Kunstikooli Pallas 3D modelleerimist. Laagri meediumiks on savi ning peamised märksõnad: modelleerimine ja proportsioonid.
Back to Top